Развивање на апликации во Leer

Развивањето на апликации во моментов се разликува помеѓу три различни видови апликации: мајчин апликација, веб апликација и хибридна апликација. Додека мајчин стан е развој за одредени платформи на пазарот на мобилни технологии, веб-апликации се најчесто ставени на располагање врз основа на прелистувачот.

развој на апликации

Хибридната апликација треба да ги комбинира двете предности на другите форми во најдобар случај и да обезбеди најдобар резултат. Или барем во некои проекти кои најверојатно ќе аплицираат. Затоа, не само што програмерите имаат широк опсег на опции во нивните проекти денес, но исто така мора да се прилагодат на потребите на своите клиенти.

Деновите кога едноставно се потпирате на апликација за Андроид или на iOS, се завршени. Сеопфатните случувања за платформи станаа одлучувачки фактор, а не само да стигнат до што е можно повеќе корисници, но, исто така, ако се сомневаат, да стигнат до потрошувачите. Ако сакате да програмирате iOS апликација, исто така треба да програмирате Android апликација. Или некој претпочита да креира апликација која работи на двете платформи, без да мора да биде специјално развиена за апликацијата?

Сакате сами да ја развивате апликацијата или да имате идеја? Добијте професионален совет од нашите експерти и апликациски програмери! Можете да најдете извадок од нашите референци под:

https://groenewold-newmedia.de/unsere-referenzen/app-referenzen

Вашиот контакт:

Бјорн Гроневолд

Тел: 0491 960 999 00

пошта: Оваа адреса на е-пошта е заштитена од spambots! Мораат да бидат овозможени за да се прикаже JavaScript!

Развивање на апликации во Leer

Прочитајте Олденбург Бремен Хамбург Хановер Волфсбург Гетинген Hildesheim Salzgitter Delmenhorst Вилхелмсхафен Емден Aurich Берлин Росток Lubeck Штутгарт Франкфурт Келн Дизелдорф Нирнберг Бон Минстер Оснабрик Bielefeld Манхајм Аугсбург Визбаден Бранзвик Јазик Кемниц Хале Магдебург Ерфурт Касел Хајделберг Минхен Улм Сарбрикен Виена Цирих